0771.064.120 office@rightfit.ro
Română

PR & Marketing Manager

București, Romania
Bucharest Bucharest Bucharest Bucharest , Romania Romania Romania Romania
nespecificat

DETALIILE JOB-ULUI

Cerințe:

  • Ai o bună capacitate de învățare și te adaptezi ușor la nevoile companiei;
  • Ești o persoană proactivă, flexibilă și creativă care știe să respecte termenele limită;
  • Îți place să scrii, “ai condei”, bun-simț și atenție sporită pentru detalii;
  • Știi cât de important este să citești despre propria companie astfel încât să îți poți desfășura activitatea în mod eficient;
  • Cunoști limba engleză la nivel avansat (C1);
  • Ai cunoștințe de utilizare a PC-ului (Microsoft Office Word, Excel, Powerpoint, Outlook);
  • Ai experiență 2-3 în copywriting și organizare de evenimente.

Responsabilități:

  • Copywriting: vei redacta comunicate de presă și comunicate media precum și materiale de prezentare, vei concepe și transmite mesaje coerente către publicul adecvat;
  • Vei gestiona identitatea brandului online și offline: (logo, cărți de vizită, templates, website etc.) pentru mediul de business și avocațial;
  • Evenimente: vei coordona și participa pentru promovarea Societății;
  • Vei gestiona relațiile cu presa (publicații de specialitate);
  • Vei monitoriza mass-media (atât despre Societate cât și despre concurență);
  • Ofertare: vei asista echipa de avocați pentru alcătuirea de oferte către clienții Societății; vei transmite și răspunde la oferte media, respectiv vei păstra evidența contractelor cu furnizorii externi de servicii conexe.

Alte informații:

  • Procesul de selecție are loc în două etape:
  • o întâlnire pentru a ne cunoaște la sediul RightFit, în cadrul căreia va avea loc și o probă practică;
  • o întâlnire cu un Managing Partner la sediul organizației.