0771.064.120 office@rightfit.ro
Română

PR ACCOUNT MANAGER

nespecificat Expiră în 12 luni

DETALIILE JOB-ULUI

Cerinte :

  • Minim 3 ani experienta intr-o agentie de advertising
  • Background de proiecte integrate mandatory cu focus pe ATL
  • Presentation skills
  • Atitudine orientata catre lucru in echipa
  • Abilitatea de a putea coordona mai multe proiecte in acelasi timp
  • Atentie la detalii

Responsabilitati :

  • Intelegerea obiectivelor de business ale unui client existent in agentie sau ale unui potential client
  • Intelegerea si coordonarea obiectivelor de comunicare pe termen scurt/ mediu sau lung pentru diversi clienti
  • Identificarea proactiva de potential de comunicare sau business la clienti noi sau déjà existenti
  • Preluarea coerenta a unui brief de la client – stabilirea prioritatilor, a punctelor bune/ punctelor slabe, stabilirea DDL si prioritizare in lista de joburi déjà alocate
  • Transpunerea briefului de client in forma de brief de creatie – debrief cu echipa de creatie
  • Atentie la integrarea propunerilor creative in platformele de comunicare ale clientului
  • Strategic planning skills – dirijarea creatiei, impreuna cu un strategic planner, in directia ceruta de client
  • Organizarea proiectelor de pe conturile alocate in functie de importanta si prioritati
  • Dezvoltarea unui cost estimate inainte de a incepe lucrul pe proiecte (acolo unde este cazul)
  • Integrarea facturilor de furnizor si client in situatia financiara
  • Lucreaza in echipa cu Group Acc Director si impreuna cu Acc Manager