0771.064.120 office@rightfit.ro
Română

Junior Payroll Consultant

nespecificat Expiră în 11 luni

DETALIILE JOB-ULUI

Numar de pozitii deschise: 1

Alte beneficii oferite: bonuri de masa si asigurare medicala privata

Program de lucru: L-V: 09:00- 18:00, de la birou, zona Primaverii

Experienta necesara:
• entry (0-2 ani), cu experienta fie pe contabilitate, fie pe HR, salarizare,
administrare de personal
• absolvent de studii superioare economice sau in perioada de master
• cunostinte (teoretice +/- practice) de salarizare – resurse umane
• o buna utilizare Excel
• vorbitor de o limba straina (engleza si/sau franceza)

Responsabilitati:
• calculul salarial
• intocmire documente diverse (contracte de munca, acte aditionale, diverse
decizii, intocmire formular unic, adeverinte salariale, REGES).

Alte informatii referitoare la post si companie:
• Clientii au structuri juridice diverse (birouri de reprezentanta, PFA, cabinete
avocati, SRL, SA, filiale, sucursale, sedii permanente, etc) si implicit
contabilitatea nu este lineara si de rutina
• Industriile si domeniile pentru care se fac serviciile de contabilitate si resurse
umane sunt diverse
• Comunicarea intr-o limba straina este exersata zilnic atat scris cat si vorbit