0771.064.120 | 0771.063.729 office@rightfit.ro
Română

Business Development Manager

nespecificat Expiră în 2 luni

DETALIILE JOB-ULUI

Program: Full-Time/Part-Time/Colaborare

Oraș: Bucuresti

Căutăm un om specializat în vânzări B2B Corporate pentru un produs inedit, nou pentru Europa de Sud-Est. Angajatorul este o franciză venită în România în toamna anului 2018 care caută să se extindă în această piață.

Cerințe:

  • Experiență de minimum 2 ani în vânzări corporate, business to business;
  • Reprezintă un avantaj experiența în Pharma, Wellness, Fitness sau IT;
  • Abilități excelente de comunicare (față în față, telefon, scris);
  • Abilități foarte bune de prezentare și persuasiune;
  • Încredere în sine în abordarea clienților din segmentul corporate;
  • Abilitate de a lucra aproximativ 70% din timp pe teren sau la client;
  • Atitudine pozitivă, entuziasm și motivare;
  • Perseverență în îndeplinirea scopurilor prestabilite;

Responsabilități:

  • Identificarea companiilor din segmentul corporate alături de care să inițiezi contactul.
  • Contactarea prospecților în vederea stabilirii de întâlniri pentru promovare și contractare.
  • Participarea în cadrul întâlnirilor cu persoane de decizie din cadrul companiilor contactate.
  • Negocierea contractelor și ofertelor.

Salariu și Beneficii:

  • Salariul lunar fix
  • Bonus din vânzări

Ambele sunt negociabile.

Pentru a